מה בין חוק האריזות לשמירה על איכות הסביבה? היכנסו לאתר וקראו

על חוק האריזות ושמירה חברתית על איכות הסביבה

החברה בה אנחנו חיים היא חברה שכוללת בה הרבה מאוד אנשים ששונים אחד מהשני. בעוד, שהרכב האוכלוסייה בארץ שלנו הוא מורכב ורב גוני – הרי שאם יש משהו משותף לכל האזרחים במדינה הוא האהבה הרבה למדינה ולארץ והרצון להפוך את איכות החיים שלנו לטובה יותר. אנחנו יכולים להפוך את איכות החיים שלנו בארץ לטובה יותר בעזרת מחזור ושמירה על איכות הסביבה שלנו מפני זיהומים שונים. חוק האריזות – הוא חוק אשר נועד לחוקק בצורה ממסדית את הצורך למחזר אריזות שונות. לפי חוק כל עסק חייב למחזר את האריזות שלו – אחרת יוטלו עליו קנסות כבדים.

מהו חוק האריזות ועל איזה סוגי אריזות הוא חל?

חוק האריזות חל על כל סוגי האריזות כולל אריזות שעשויות מחומרים כמו פלסטיק, זכוכית, נייר, קרטון, עץ ועוד... . לפי חוק זה כל העסקים בארץ חייבים למחזר את האריזות של המוצרים שלהם ואת כל האריזות שנעשה בהם שימוש בתחום העסק או המפעל. אי מחזור של אריזות עלול לגרור סנקציות כבדות על בית העסק כולל רישום פלילי וחיוב במתן תשלום של קנסות שעלולים להגיע לכדי מאות אלפי שקלים. עסק שמקפיד למחזר את האריזות שלו שומר בצורה טובה יותר על הסביבה שלנו ועל איכות החיים של כולנו. אי שמירה על החוק מסכנת את איכות החיים של כולנו והיא מסכנת גם את הקיום של העסק שלנו.

חוק האריזות

חוק האריזות – מהו הערך החינוכי שלו?

חוק האריזות הוא חוק שיש לו ערך חינוכי רב. הערך החינוכי של חוק האריזות הוא בעבודה שהוא מלמד את הילדים ואת בני הנוער במדינה שלנו שכל העסקים במדינה הם בעלי אחריות הדדית לאיכות האוויר שאנחנו נושמים. החוק למעשה מראה דוגמא לילדים שלנו שגם עסק כלכלי שהמטרה שלו היא להרוויח צריך להתחשב בחברה ולפעול למען הרווחה הכללית של החברים בה. החוק מגדיל משמעותית את כמויות האריזות אשר עוברות מחזור בארץ מדי שנה ובכך הוא משפר מאוד את איכות החיים שלנו במדינה שלנו לנו ולדורות הבאים.

למעבר לקטלוג שקיות נייר לחץ על הקישור