אריזות למתנות לקראת חג הפסח

כיצד להתנהל עם המתנות בחג הפסח?

מתנות הפכו עם השנים לעניין שבשגרה בכל הנוגע לחגים, כאשר זוהי מוסכמה חברתית מוכרת להעניק מתנות למארחים. כיום ישנו מגוון רחב ביותר של מתנות אשר ניתן להעניק בחגים- פרחים, כלי מטבח, מוצרי חשמל ועוד, כאשר קשה לדעת מה להעניק ועוד יותר קשה להחליט כיצד לארוז את הדברים. מסיבה זו, הכנו לכם מדריך אשר מסביר בדיוק מה ניתן לקנות לחג וכיצד יש לארוז כל מתנה.

אז אילו אפשרויות קניה עומדות בפנינו, וכיצד יש לארוז כל אחת?

  • פרחים: המתנה הקלאסית לחגים ואירועים משמחים אחרים. הפרחים מהווים פתרון טוב לכל מי שרוצה להעניק מתנה למארח שלו בחג או ליקרים לו, אולם לא יודע מה לרכוש או שאינו רוצה להעניק מתנה שלא תשמש את האדם שיקבל אותה. פרחים מהווים מתנה יפה ומתכלה, כך שהיא אינה מהווה עול למי שלא יודע כבר היכן לאכסן את כל המתנות שקיבל. כאשר אנו מעניקים זרי פרחים, מומלץ לרכוש זר בגודל סטנדרטי, ולעטוף אותו בנייר או צלופן אשר יאפשרו גם לאחוז בזר מבלי לגעת בפרחים, אולם גם לראות את כל הפרחים הנמצאים בו בכדי לא לפגום ביופיו של הזר.
  • כלי מטבח: כלי מטבח הינם מתנה מתאימה לנשים או גברים אשר אוהבים לבשל, וזהו בדרך כלל המצב אצל אנשים המזמינים אורחים לביתם בחג. במידה ואינכם יודעים על כלי מטבח שהמארח רוצה במיוחד, ניתן לרכוש כלי מטבח ייחודיים אשר הוא לא יקנה לעצמו בדרך כלל כמו מכשיר להכנת ואפלים, כלי הגשה לרטבים וכדומה. מומלץ לעטוף לחלוטין את המתנה, כאשר חשוב שלא לפתוח אותה בתהליך העטיפה בכדי לוודא כי אם מקבל המתנה מעוניין להחזירה לחנות, הוא יוכל לעשות זאת. במקרה זה, מקובל ביותר לעטוף את המתנה בנייר עטיפה השייך לחנות ואשר מציג את שמה, כך שמקבל המתנה ידע מבעוד מועד במה מדובר.
  • מוצרי חשמל: מוצרי חשמל הינם מתנות איכותיות ומהנות, אשר מתאימות לכל אחד. בין אם החלטתם להעניק אוזניות מפנקות או טלפון אלחוטי לאדם מסוים, מומלץ לעשות שימוש בנייר עטיפה שאינו של חנות הציוד האלקטרוני, היות וחנויות אלו אינן מתאפיינות בניירות מעניינים ויפים, ונייר העטיפה המוצע על ידן לרוב אינו נעים לעין ויכול לפגום במעמד מתן המתנה.
  • בגדים: אלו מתנות הנפוצות בעיקר בין בני משפחה, ובייחוד בחגים הגדולים- פסח וראש השנה. כיום ישנן שיטות רבות לעטיפת בגדים- קרטונים מעוצבים, ניירות עטיפה שקופים, ניירות עטיפה אטומים וסרטים. את המתנות האלה ניתן לעטוף בכל דרך שנרצה, כאשר חשוב לזכור כי ילדים רבים נהנים משלב "קריעת העטיפה", ולכן ניתן לעטוף בגדים שנועדו לילדים בניירות קלים לקריעה, ואף בכמה שכבות של נייר או כמה עטיפות בכדי להעצים את השלב הזה.
  • תווי קניה: זו מתנת ברירת המחדל לאלו שאינם יודעים מה להעניק, כאשר כיום ניתן למצוא מגוון רחב של תווי קניה לחנויות שונות. גם אם החלטנו להעניק תווי קניה, חשוב שלא לזלזל בעטיפה ולבחור במעטפה יפה שתכיל אותם, כאשר מומלץ לצרף גם ברכה המראה על אכפתיות והשקעת מחשבה בעת בחירת המתנה.

אמנם העטיפה היא לא הכל, אולם היא חלק חשוב ובלתי נפרד ממתן מתנה

רוב האנשים אוהבים לקבל מתנות, כאשר השלב הראשון בקבלת המתנה הינו הסתכלות על העטיפה, ולכן חשוב להשקיע גם בה מחשבה רבה. עטיפה נכונה של מתנה יכולה לשפר את חוויית קבלת המתנה, ולהעניק לה רובד נוסף אשר יגרום לאושר למקבל המתנה.